Pakowanie walizki na wakacje z malym dzieckiem
fot. unsplash.com

Pakowanie walizki na wakacje z małym dzieckiem przypomina zbrojenie na koniec świata. Jeżeli jest to dodatkowo maluszek do 3 roku życia, sensowne zapakowanie może przysporzyć wiele problemów. Jak więc z tego wyjść obronną ręką? Tylko spokój i właściwe rozplanowanie cię uratuje. Weź więc kartkę i długopis w dłoń. Zacznij od drobiazgowego planowania.

Zrób dokładną listę

Wybierając się na wakacje z małym dzieckiem potrzebujesz całkiem sporo przydatnych rzeczy. Dlatego odpowiednio wcześniej usiądź i na spokojnie ustal, co będzie niezbędne. Ta zasada sprawdza się w przypadku każdego wyjazdu, nie tylko pakowania walizki na wakacje z małym dzieckiem. Pierwsza lista niech zawiera wszystko to, co wydaje ci się, że jest niezbędne. Koniecznie dopisz ilości sztuk które musisz zabrać. Potem zrób wstępną ocenę, co faktycznie jest niezbędne, a co np znajduje się na terenie ośrodka do którego jedziecie.

Często nie jest potrzebne łóżeczko turystyczne, bo zapewnia je dany hotel. Możesz więc nie zabierać również pościeli czy materacyka. Wanienka i podgrzewacz do butelek również mogą być na wyposażeniu, więc to również skreśl, jeżeli upewnisz się tylko, że tak faktycznie jest. Dokonaj więc wstępnej selekcji i przypatrz się uważnie liście rzeczy. Kolejny krok, to wyklucz te wszystkie, które niekoniecznie się przydadzą, bo są dodane „nad wyraz” lub „na wszelki wypadek”. To zrozumiałe, że pakowanie walizki na wakacje z małym dzieckiem polega również na ubezpieczeniu się na nieprzewidziane sytuacje, jednak nie przed wszystkim się zabezpieczysz. A po co obciążać walizkę.

Pakowanie walizki na wakacje z malym dzieckiem
fot. unsplash.com

Jednocześnie, na nowej kartce przepisz te rzeczy, które są absolutnie potrzebne. Książeczka zdrowia dziecka, ewentualne leki, a także leki na alergię. Do tego niezbędne artykuły higieniczne oraz uspokajacze typu smoczek, jeżeli akurat tego potrzebuje. No i ulubiona przytulanka oraz kocyk. Tak, je również wpisz do tego zestawienia. Mimo, że są oczywiste, w ferworze pakowania mogą gdzieś się zagubić i będzie problem. 

Jeżeli masz już listę, zacznij pakowanie walizki na wakacje z małym dzieckiem. Na sam spód połóż rzeczy które zajmują najwięcej miejsca a jednocześnie nie będą musiały być pod ręką. Analogicznie, na wierzch połóż to, co przyda się dokładnie w chwili gdy przyjedziecie na miejsce wakacyjnego pobytu. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnego stresu w poszukiwaniu konkretnych ubranek czy akcesoriów do karmienia. 

Kosmetyki na lato dla malucha

Nie da się ukryć, że kosmetyki na lato dla malucha i nie tylko, to przede wszystkim skuteczna ochrona przed słońcem. Spokojnie kupisz dobre kosmetyki za mniej niż 50 zł w każdej drogerii. Możesz skorzystać również z opcji tanie zakupy w internecie. Drogerie z internetu mają czasem kolosalne przebitki cen, wystarczy dobrze poszukać. Priorytetem niech będzie naturalny krem z filtrem do twarzy i ciała. Nie zapomnij o talku oraz kremie na odparzenia. Jest to o tyle ważniejsze, jeżeli maluszek jeszcze korzysta z pieluszek. 

Pakowanie walizki na wakacje z malym dzieckiem
fot. unsplash.com

Ubrania najlepsze na lato

Bez względu na to, czy kompletujesz garderobę na lato dla siebie czy dziecka, zasada jest jedna. Postaw na ubrania na lato z naturalnych włókien. Bawełna oraz len zapewnia cudowny komfort nawet w upalny dzień. Przygotuj się na lato strategicznie i uzupełniając ubrania, zwróć uwagę na metki. To z nich dowiesz się wszystkiego na temat ubrania które masz w ręce. 

Podobnie jest z ilością ubranek dla malucha. Staraj się tworzyć komplety ubranek, które będą punktem wyjścia. Oczywiste jest, że musisz wziąć ich odrobinę więcej, bo dziecko szybko się brudzi. Wkładając ubrania do swojej walizki, również twórz komplety. Pakowanie na wakacje to sztuka wyboru, więc podejmij mądre decyzje. Na jedne letnie spodnie dla siebie, skomponuj dwie bluzki. Postaw również na luźniejsze sukienki na lato, ze szczególnym uwzględnieniem sukienek w kwiaty. Dołóż jeszcze niezawodne buty na lato, rezygnując jednak z najmodniejszych sandałów na słupku. Wakacje z maluchem to nie czas na obcasy, a raczej na wygodne sneakersy! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here