okulary przeciwsłoneczne
fot. unsplash.com

Garderoba na lato bez nich jest niekompletna. Przygotuj się na lato na 100%, nie zapominając o dodatkach. Owszem, ważna jest czapka na lato i modna torebka letnia. Ale okulary przeciwsłoneczne są tym, co dodaje charakteru każdej letniej stylizacji. Aby dobrze wybrać okulary, musisz zapomnieć o pewnych kwestiach, które do niedawna było OK. Jednak rozsądek poparty badaniami naukowymi mówi jedno – kupuj je bezpośrednio od optyka. Tylko tak masz pewność, że będą cię chronić w 100%. Jakie są modne w tym sezonie?

Najczęstsze błędy. Sprawdź czy je popełniasz!

Wraz z nastaniem lata, okulary przeciwsłoneczne możesz kupić praktycznie wszędzie. W drogerii, spożywczaku a nawet na stacji benzynowej. I to jest jeden z największych błędów, jakie popełniamy przy zakupie okularów. 

  • Okulary kupowane w niesprawdzonych miejscach – nie da się ukryć, że najlepszym ale i najdroższym rozwiązaniem jest zakup okularów u optyka. Dzięki temu masz pewność co do najwyższej jakości szkieł, które chronią twoje oczy. 
  • Okulary źle dopasowane do twojej twarzy – na rynku mamy dostępnych bardzo dużo modeli różnego rodzaju okularów przeciwsłonecznych. Wybierz taki, który nie będzie spadał z nosa ale i nie pozwoli na niebezpieczne prześwity, przez które promienie słoneczne mogą podrażnić spojówkę. 
  • Traktowanie marki i wysokiej ceny jako pewnik dla dobrych okularów – niestety, skuteczna ochrona przed słońcem może być kosztowna. Jednak to nie wysoka cena powinna być wyznacznikiem jakości, ale ich faktyczne, ochronne działanie. 
  • Traktowanie okularów jak modnego dodatku i zapominanie, po co właściwie są – to naturalne, że kupujemy takie, jakie nam najbardziej przypadają do gustu. Jednak nie możemy zapominać, że najważniejsza jest ich funkcja ochronna. Jeżeli ładny design i ochrona idą w parze, kupuj śmiało! 
okulary przeciwsłoneczne
fot. unsplash.com

Okulary dla kobiet

Trendy na lato 2021 mówią jasno – zapomnij o okularach ukrywających pół twarzy. W tym sezonie rządzą wąskie oprawki a la lata 90-te. Szkła częściej są kolorowe niż klasyczne, czarne. Do tego odsłaniają i podkreślają atuty naszej twarzy, dodając nam niebanalnego charakteru. Moda na wąskie okulary uwielbiana jest przez domy mody, wziętych fotografów ulicznych i trendsetterki. Jak można się więc domyślać, kobiety na całym świecie również je pokochały. 

Najmodniejsze modele: Okulary przeciwsłoneczne ALAIN MIKLI A0 5064 MAIRIE, Okulary przeciwsłoneczne damskie Meller, Okulary damskie Tiffany &Co.

Okulary przeciwsłoneczne męskie

Nie da się ukryć, że jednym z wiodących producentów okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn jest Ray Ban. Ich klasyczne aviatory nie wychodzą z mody już od lat i wciąż są najbardziej atrakcyjną opcją dla okularów dla mężczyzn. Mimo, że wywodzą się ze sportowego rodowodu, dobrze wyglądają zarówno w zestawach z koszulkami polo jak i eleganckimi garniturami. Popularne lustrzane pilotki to absolutne „must have”, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Nowością z tej serii są barwione transparentne szkła w wydaniu ombre lub 1 – kolorowe, bez efektu lustrzanki. 

Najmodniejsze modele: OKULARY RAY-BAN® RB 4202, Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban® 3025 L02, Kypers MIA006 Męski Aviator Okulary Przeciwsłoneczne.

okulary przeciwsłoneczne
fot. unsplash.com

Kontrowersyjna kwestia – okulary dla dzieci 

Wśród rodziców i opiekunów, kwestia okularów przeciwsłonecznych dla dzieci jest sporna. Zwolennicy mówią o dodatkowej ochronie oczu dzieci. Przeciwnicy wskazują, że okulary podczas zabawy mogą uszkodzić oko i inne części ciała. Jedno jest pewne – jeżeli decydujesz się na zakup okularów przeciwsłonecznych dla dziecka, przede wszystkim popatrz na ich najwyższą jakość. 

Dobre okulary przeciwsłoneczne dla dzieci wykonane są z plastiku który raczej się nie złamie, a będzie się wyginał we wszystkie strony. Posiadają rownież odpowiednie atesty, dzięki którym masz pewność, że szkła w nich osadzone faktycznie chronią wrażliwe oczy malucha. Daruj sobie więc raczej okulary kupione na straganie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup okularów u optyka. 

Najmodniejsze modele: Ray Ban Junior Aviator RJ 9506S 249/2Y, Real Kids Shades Real Kids, Explorer Blue/Light Bleu 0-1, Julbo Dziecięce 10-15 Lat Fame Spectron 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here