Europalety - kiedy się przydadzą i jakie mają wymiary

Transportowanie towarów często sprawia nie lada problem małym przedsiębiorstwom. Nie wiedzą, w jaki sposób pakować gotowe produkty, które będą transportowane do centrów dystrybucji. Jak dostarczyć gotowy produkt tak, aby nie uległ on uszkodzeniu, bez problemu zmieścił się w samochodach transportowych, oraz był łatwy do rozpakowania? Rozwiązaniem będzie europaleta – najpopularniejsza forma składowania towaru na czas transportu.

Jak wygląda ieuropaleta jakie są jej parametry?

Europalety zostały zaprojektowane przede wszystkim dla komfortu firm transportowych i spedycyjnych. Jednolity standard europalety sprawia, że mogą one zaplanować przejazd z towarami nawet wtedy, gdy nie wiedzą fizycznie ile ich jest. Wystarczy podać ilość dostarczanych palet i firmy tego typu sobie poradzą. Standardowe wymiary to: wysokość europalety 144 milimetry, szerokość i długość to z kolei 1200 x 800 mm. Dzięki takim wymiarom łatwiej można ustawić ładunek zarówno wewnątrz kontenerów transportowych, jak i wtedy, gdy używane są naczepy samochodów.

Produkt, który przygotował producent europalet – dlaczego zdobył taką popularność?

Jedną z najważniejszych cech produktu, który przygotował producent palet jest jego uniwersalność. Ze względu na to, że europalety powstały jako jednolity standard, każdy Producent europalety wykorzystuje te same wymiary: wysokość europalety, jej szerokość i długość. Ze względu na uznanie standardu za obowiązujący popularność europalety tylko wzrastała. Każdy producent palet musi mieć je w swojej ofercie, ponieważ to właśnie one są najczęściej używane. Ze względu na wymiary i przyjęty standard, zostały przygotowane palety o tych samych wymiarach, ale wykonane z tworzywa sztucznego czy metalu – aby sprostać wymaganiom specyficznych transportów.

W jakich sytuacjach europalety się sprawdzą?

Europalety są produktem, który ma służyć głównie do przewozu produktów ułożonych w stosy, Szybko jednak zauważono, że są one wykorzystywane również w powierzchniach magazynowych. Ich przestawienie jest stosunkowo łatwe, mają jeden standard gdy chodzi o rozmiar i mają wysoką dostępność. To idealne podwaliny do skutecznego systemu magazynowego, który opierał się będzie właśnie na wykorzystaniu europalet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here