pakowanie na wakacje
fot. unsplash.com

Nie znam osoby, która lubi pakować walizki na wakacyjny wyjazd. Jest to nie tyle męczące zajęcie, co zwyczajnie stresujące. Tak, pakowanie na wakacje bywa podszyte ogromną ilością nerwów i strachów – czy wszystko zabrane, czy niczego nie zapomniałam. Z pewnością to znasz, jeżeli chociaż raz wybrałaś się na letni wyjazd. Są jednak na to sprawdzone sposoby. Jakie?

Zadbaj o solidne podstawy

Pomyśl sobie, że w miejscu do którego się wybierasz. Wyobraź sobie, że przyjechałaś tam bez walizki, tylko z bagażem podręcznym. Co będzie Ci niezbędne? 

  • Paszport lub dowód tożsamości – to dokumenty, dzięki którym sprawnie przekroczysz granicę i nie będziesz mieć problemu z załatwieniem spraw chociażby w polskiej ambasadzie w danym kraju.
  • Leki – jeżeli przyjmujesz jakieś codziennie, miej przy sobie ich zapas.
  • Pieniądze – karta kredytowa lub gotówka. Dzięki niej nie tylko zapłacisz za hotel ale i za wszystkie rozrywki i atrakcje.
pakowanie na wakacje
fot. unsplash.com

A teraz usiądź na spokojnie i spisz na kartce wszystkie rzeczy, które przydadzą ci się na wakacyjny wyjazd. Od szczoteczki do zębów, przez krem do opalania, na sukience w kwiaty kończąc. Jeżeli już to masz, to teraz zabierz się za skreślanie. Tak, dobrze czytasz! Skreśl wszystko to, co przypuszczasz, że może ewentualnie się przyda. Następnie to, co masz zamiar włożyć tylko raz. Oto twoja lista doskonała, by pakowanie na wakacje nie spędzało Ci snu z powiek. Prócz tego, poczytaj o innych sprawdzonych sposobach.

Rozmiar walizki ma znaczenie

I to nie tylko w wymiarze tego, czy zmieści się do samolotu. Dużych rozmiarów bagaż aż zaprasza, by włożyć do niego nieco więcej niż zaplanowałaś. I wszystko jest dobrze do momentu, gdy walizkę trzeba przenieść albo dać na wagę przy odprawie na lotnisku. Nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy na opłaty za nadbagaż, czyż nie? Mniejsza walizka za to sprawia, że wkładasz do niej tylko niezbędne minimum. I wiesz, ono ci na wakacjach z pewnością wystarczy.

Ubrania pod pełną kontrolą

Przede wszystkim skomponuj gotowe zestawy ubrań. Pogody teoretycznie nie przewidzisz do końca, zwłaszcza wybierając się na wakacyjny urlop nad Bałtyk. Ale możesz przygotować zestawy na chłodniejsze i cieplejsze dni. Założenie – dwie góry na jeden dół jest optymalnym rozwiązaniem. Przy czym niektóre ubrania, takie jak t- shirty będą znajdować się w zestawie zarówno na ciepło jak i chłody. 

Skup się na jak najbardziej uniwersalnych stylizacjach. Garderoba na lato w wersji wakacyjnej to nie pokaz mody. Jedna modna letnia torebka, para niezawodnych butów na lato no i może sandały na słupku na wieczorne wyjścia. Naczelna zasada jednak obowiązuje – pakuj zestawy, dzięki temu nie będziesz się zastanawiać, w co się ubrać!

Pakuj w odpowiedni sposób

Na dno walizki włóż najcięższe i najbardziej niewymiarowe rzeczy, jak np., buty. Wszystkie ubrania zwijaj w ruloniki i tak układaj w walizce. Tym samym zaoszczędzisz sporo miejsca. Wszystkie potencjalnie brudzące rzeczy w tym również kosmetyki, zapakuj dodatkowo w specjalne foliowe woreczki lub saszetki. Będziesz mieć pewność, że żel pod prysznic nie rozleje się nagle na twoje ulubione buty. 

pakowanie na wakacje
fot. unsplash.com

Daruj sobie wszystkie akcesoria, takie jak suszarka, lokówka czy prostownica. One zajmują niepotrzebnie miejsce w walizce. Gwarantuję ci, że na dobrych wakacjach nikt nie ma czasu nawet pomyśleć o dodatkowych minutach spędzonych na makijażu czy fryzurze. Wakacyjna kosmetyczka nie musi puchnąć od wszelkiego rodzaju kosmetyków. Skup się na chemicznym albo naturalnym kremie z filtrem do twarzy i ciała, zadbaj o skuteczną ochronę przed słońcem. Z kolorówki wybierz minimum, takie jak perfumy na lato damskie, szminkę na lato oraz kolorówkę w mineralnym wydaniu. 

Rzeczy specjalnie na wyjazd? To błąd!

Wyjazd na wakacje kusi, aby kupić sobie coś ekstra. Pakowanie na wakacje to idealny moment, aby iść na zakupy. Buty, torebkę z wakacyjnym printem czy sukienki na lato w kolorach, które nie przydadzą ci się już po powrocie do domu. To błąd, bo wydajesz pieniądze właściwie na marne. Dlatego też, do zakupów pod wpływem impulsu podchodź bardzo ostrożnie i z uwagą dobieraj nowe rzeczy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here