Skuteczna ochrona przed słoncem
fot. unsplash.com

Skuteczna ochrona przed słońcem to wyzwanie. Mimo, że jego dobroczynne promienie są niezbędne do naszego normalnego funkcjonowania, to w dużych ilościach może zaszkodzić. Jak więc chronić się przed słońcem, a jednocześnie korzystać z jego dobrodziejstw? Jest na to skuteczny sposób!

Wakacyjna kosmetyczka

Zrezygnuj z perfum, albo ogranicz je do minimum. Jeżeli idziesz na plażę, gdzie zamierzasz spędzić cały dzień, perfumy zamiast kusić zapachem, mogą podrażnić twoją skórę. Jest to możliwe tym bardziej, że skóra będzie wystawiona na promienie słoneczne przez długi czas. Perfumy na lato damskie zostaw sobie na wieczorne wyjście. Podczas plażowania postaw raczej na kremy ochronne i nawilżające mgiełki. 

Krem z filtrem to absolutne „must have” nie tylko na wakacyjny czas. Możesz wybrać albo naturalny krem z filtrem do twarzy, albo ten z chemicznym składem. Kremy naturalne nie będą się tak dobrze wchłaniały. Oparte na zasadzie składników mineralnych, w naturalny sposób chronią skórę odbijając szkodliwe promienie UV. Krem z chemicznym składem wnika w głębsze warstwy naskórka i tam chroni przed promieniami. Pamiętaj więc, aby nałożyć krem na minimum 20 min przed wyjściem na plażę. 

Skuteczna ochrona przed słoncem
fot. unsplash.com

Wybieraj również kosmetyki na lato z filtrami UV. Prócz wspomnianych kremów, skup się na podkładach i szminkach, które prócz swojej normalnej funkcji, będą też chronić. Co do zasady, wszystkie podkłady mineralne mają ochronę na poziomie 15 SPF, jednak w słoneczny letni dzień to może być za mało. Nie zapominaj o ustach, które również są narażone na nadmierne słońce. Dobra pomadka ochronna to podstawa. 

Odpowiednia garderoba

Przygotuj się na lato odpowiedzialnie. Ubrania na lato z naturalnych włókien to najlepsze z możliwych rozwiązań. Dzięki nim nie będziesz się nadmiernie pocić, a w zamian będziesz miała pełen komfort bez względu na miejsce. Dobrym pomysłem są sukienki na lato, szczególnie sukienki w kwiaty. Ubrania na lato to również letnie spodnie w komfortowej dla Ciebie długości. Mając tę podstawową bazę, pakowanie na wakacje nie będzie trudne. I ominie Cię szaleństwo chaotycznych, przedwyjazdowych zakupów. 

Ważne dodatki 

Po pierwsze – nakrycie głowy. Czapka na lato to jeden z tych gadżetów, które nie dość że ładnie wyglądają to jeszcze w skuteczny sposób chronią. Mogą mieć postać fantazyjnego kapelusza z dużym rondem, albo też sportowej czapki z daszkiem. Każda jej odsłona jest świetna, pod warunkiem, że jest z przewiewnego materiału i zapobiega przegrzewaniu skóry. 

Skuteczna ochrona przed słoncem
fot. unsplash.com

Po drugie – okulary przeciwsłoneczne. Kiedyś były traktowane jako zbędny gadżet lub zwykły dodatek. Jednak świadomość jest już coraz większa, a co za tym idzie, do okularów przeciwsłonecznych podchodzimy z coraz większą uwagą. Trendy na lato 2021 sugerują, aby dołączyć do nich finezyjny łańcuszek pełen kolorowych koralików. Kupując okulary, wybierz te od optyka. Będziesz mieć wtedy pewność, że mają odpowiednie filtry UV. 

Sprawdzaj indeks UV

Znajdziesz go w każdej aplikacji pogodowej na smartfona. Indeks UV pokazuje, jak duże jest natężenie promieni słonecznych. Tym samym, podpowiada jak się przygotować do wyjścia z domu. Skuteczna ochrona przed słońcem jest ważna nawet w pochmurny, deszczowy letni dzień. Gdy indeks UV przekracza stopień 3, krem ochronny jest bardzo wskazany sugerowany. Jeżeli oscyluje między 6 a 7, koniecznie użyj kremu z filtrem i ochraniaj swoje ciało. Przekraczając 8, jeżeli to możliwe, schowaj ile w cieniu. I bezwzględnie stosuj ochronę w postaci kremu i odpowiedniego okrycia. 

Stosuj się również do starej jak świat zasady, powtarzanej przez lekarzy już od lat. Jeżeli chcesz się opalać, rób to w godzinach do 11:00 i potem od 15:00. Wtedy nie narazisz swojego ciała na największą ekspozycję na słońce. Nie zwalnia Cię to oczywiście z używania odpowiednich kremów z filtrem ochronnym. 

Jak widzisz, skuteczna ochrona przed słońcem nie jest wcale tak trudna i wymagająca, jak to wyglądało na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę wystarczy zdrowy rozsądek i unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Takie poświęcenie zniesie każda z nas, a skóra nam za to podziękuje zdrowym i pięknym wyglądem przez długie lata. 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here