Tiger and Turtle, niezwykła konstrukcja w Duisburgu

Metaliczna rzeźba przypominająca swoim wyglądem roller coaster zadebiutowała w listopadzie 2011 roku. Dokładnie rok później rozpoczęła się moja emigracyjna historia. Chcąc się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu, rozpocząłem wyszukiwać ciekawe miejsca. Konstrukcja tygrysa oraz żółwia była jedną z moich pierwszych. Dziś przyszedł czas, aby Wam nieco o niej napisać.

Jak dotrzeć do Tiger and Turtle Magic Mountain?

Co prawda konstrukcja nie ma własnego parkingu, ale w jej okolicy bez problemu znajdziecie sporo wolnego miejsca, aby zostawić samochód. W zasadzie istnieją dwie możliwości dojazdu do Tiger and Turtle Magic Mountain. Ehinger Straße lub Kaiserswerther Straße. Ja wybrałem tę drugą opcję i zaparkowałem auto na miejscu parkingowym przy Berzeliusstraße. Dotarcie na szczyt nie jest czasochłonne i zajmuje kilka do kilkunastu minut. Trasa ma niecały kilometr, ale należy pamiętać, że cały czas „wspinamy się” przecież pod górkę. Chcąc oszczędzić sobie wysiłku można też iść po kamieniach na skróty. Radzę Wam mieć się jednak na baczności. Nie trudno o skręcenie kostki przy wyborze tego wariantu.

Informacje na temat Tiger and Turtle

Heike Mutter oraz Ulrich Genth to twórcy tej popularnej w NRW, a także całych Niemczech konstrukcji. Ich dzieło ważące 90 ton zostało wzniesione na dawnym wysypisku, znajdującym się w południowej części Duisburga. Ma ono 220 metrów długości oraz 20 metrów wysokości. Chcąc zdobyć Tiger and Turtle, należy pokonać 249 schodów. Wysiłek związany ze zdobywaniem stopni zostanie nagrodzony, kiedy znajdziecie się 13 metrów nad ziemią. Tam właśnie znajduje się najwyższy punkt osiągalny dla turystów. Przy dobrej pogodzie będziecie mogli zobaczyć centrum Duisburga oraz Düsseldorfu. Niedaleko konstrukcji będziecie mogli zobaczyć także tętniące życiem zakłady metalurgiczne, magazyny Logportu, a także gęste obszary leśne. Teoretycznie nie da się przejść całej stalowej pętli. Celowo napisałem, że to tylko teoria, bo zgodnie z twierdzeniem – „Polak potrafi”, być może znajdzie się kiedyś jakiś śmiałek, który zdecyduje się pokonać schody „do góry nogami”.

Kiedy najlepiej odwiedzić Tiger and Turtle?

Metalowa konstrukcja na magicznej górze otwarta jest 24 godziny na dobę. Dzięki temu myślę, że bez problemu znajdziecie czas, aby odwiedzić to miejsce. Na plus będzie też fakt, iż wstęp jest darmowy. Miejsce to najlepiej jest odwiedzić w godzinach wieczornych, kiedy to znajdujące się w poręczach światła LED dodają jeszcze lepszego efektu.

Mapa

Polski emigrant, dociekliwy podróżnik, obsesyjny fotograf, raczkujący bloger. Podróże są dla niego zarówno formą asymilacji z wysiedleńczą rzeczywistością, jak i samorealizacją wrodzonej pasji. Poprzez bloga chce podzielić się zdobytą wiedzą oraz ciekawymi zdjęciami. Życzliwy i uczynny, choć potrafi być sceptyczny i niekonwencjonalny, przez co lubi wzbudzać kontrowersje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close