Karol Lewandowski – „Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów”

O czym jest książka „Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów”?

Silna wola pasażerów kolorowego Supertrampa była na tyle ogromna, że pomimo niezbyt dużej zasobności portfela postanowili oni udać się w podróż po Ameryce. Mając do dyspozycji dziennej zaledwie 8 dolarów, udało im się spełnić marzenia i wyżyć w trzymiesięcznej podróży za oceanem. Uważacie, że to szaleństwo? W pewnym stopniu się z Wami zgadzam, ale gdyby to nie było nic nadzwyczajnego, to pewnie książka „Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów”, by nawet nie powstała. Tym samym nie uwierzylibyśmy, że i z tak niewielkimi pieniędzmi da się podbić Amerykę. Jeśli szukacie silnej motywacji, aby spełniać swoje z pozoru abstrakcyjne marzenia, albo wspólnie z jej bohaterami chcecie przeżyć swoją nigdy niezrealizowaną wyprawę, to koniecznie muście oddać się lekturze tej interesującej książki.

Do kogo adresowana jest ta książka?

Amerykański sen był i w sumie nierzadko nadal pozostaje masowym marzeniem. Obecnie coraz częściej jest także celem podróżniczym wielu zapalonych wojażerów. Niestety, ale podróż za ocean i chęć poznania „idealnego państwa” bardzo często pęka niczym bańka mydlana już w zarodku. Wszystko to za sprawą szacowania kosztów transportu oraz samego pobytu. Chcąc udowodnić sobie, że najskrytsze pragnienia można zrealizować, powinniście zaznajomić się z historią ekipy Busem przez Świat.

Trochę na temat treści

Początek „Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów” to dokładny zbiór praktycznych informacji związanych z przygotowaniem się do wyprawy. Ta część przyda się każdemu, kto na poważnie planuje spędzić w Stanach kilka tygodni. Pierwsze dni z autem dostarczają ekipie wielu problemów, do których chyba przywykłem po pierwszej części książki. W kolejnych rozdziałach „Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów” członkowie wojażu zabiorą Was w podróż po tętniących życiem metropoliach, jak i totalnych pustkowiach, gdzie próżno szukać żywej duszy. Marzyliście kiedyś o wizycie w Las Vegas albo Los Angeles? Zapewne gdzieś w Waszej wyobraźni pojawił się także Wielki Kanion, Park Yellowstone czy historyczna droga Route 66. Z autorem książki i jego kompanami będziecie mieli okazje poczuć tę przygodę na własnej skórze. Karol zabierze Was także do Meksyku, by przedstawić mrożące krew w żyłach przygody. Niezbyt przyjemne incydenty z policją, czy uzbrojonymi przestępcami. Jak to wszystko się skończyło, rzecz jasna będziecie mieli okazje przeżyć wraz z jej autorem, jeśli tylko sięgniecie do lektury tej książki.

Co mi się w niej podobało, a co nie koniecznie przypadło mi do gustu?

Druga odsłona serii ponownie uświadomiła mnie, że to nie pieniądze świadczą o bogactwie i że warto podążać za marzeniami. Dzięki bohaterom książki kolejny raz uświadomiłem sobie, że w życiu nie ma sytuacji bez wyjścia. Dobro przyciąga dobro, a ilość życzliwych ludzi, jaka pojawiała się w książce, jest tego najlepszym przykładem. Czy to kwestia szczęścia? Ja nie wierzę w przypadkowość. Dopatruję się raczej przeogromnej woli osiągnięcia celu, który przyciąga pozytywne reakcje ludzi. Odnośnie do niekorzystnych aspektów ograniczyłbym ilość opisów szwankującego auta. Wiedziałem, że czytam książkę pisaną w formie pamiętnika, ale opisy napraw Supertrampa zaczynały mnie już nieco męczyć.

Krótkie podsumowanie

„Busem Przez Świat. Ameryka za 8 dolarów”, tak jak i jej poprzednia część napisana jest bardzo przystępnym językiem, dlatego pochlania się ją w ekspresowym tempie. Mówiąc krótko, jest napisana treściwie, zwięźle i na temat. Bez zbędnych anegdot, niepotrzebnych opisów, czy innych książkowych zapychaczy, które potrafią działać usypiająco na czytelnika. Jeśli interesuje Was USA i lubicie ciekawe przygody, to koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę.

Polski emigrant, dociekliwy podróżnik, obsesyjny fotograf, raczkujący bloger. Podróże są dla niego zarówno formą asymilacji z wysiedleńczą rzeczywistością, jak i samorealizacją wrodzonej pasji. Poprzez bloga chce podzielić się zdobytą wiedzą oraz ciekawymi zdjęciami. Życzliwy i uczynny, choć potrafi być sceptyczny i niekonwencjonalny, przez co lubi wzbudzać kontrowersje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close