Gdzie nad jezioro w DE? Seen.de

Chyba każdy z nas lubi lato, kiedy pogoda napawa optymizmem i daje duże możliwości turystyczne. Latem są też i takie dni, kiedy termometr za oknem aż poci się od pokazywania aktualnej temperatury. Wtedy, bez dwóch zdań, najlepszą alternatywą jest wizyta nad jeziorem. Można tam nieco odpocząć od codzienności, a przy okazji schłodzić się w idealnej wręcz temperaturze wody. Jeszcze lepiej, kiedy ośrodek daje nam możliwość uprawiania sportów wodnych, czy też dostęp do obiektów gastronomicznych. Czego nam wtedy więcej potrzeba?

Co to jest Seen.de?

W tym wpisie postanowiłem podzielić się z Wami ciekawą wyszukiwarką jezior w Niemczech. Dość prężnie rozwija się ona także na inne europejskie kraje (np. Holandia, Belgia). Dzięki tej witrynie bez problemu znajdziecie ciekawe miejsca w swojej okolicy dopasowane do Waszych wymagań. Strona cały czas się rozwija, dlatego też może się zdarzyć, że w bazie nie zostały zapisane wszystkie możliwe zbiorniki wodne w Waszej okolicy. Nie dając za wygraną, możecie otworzyć Google Maps i skrupulatnie przeszukiwać okolicę w celu wyszukania granatowych obiektów. Oprócz wyszukiwarki jezior niemieckojęzyczna witryna seen.de oferuje także zbiór ciekawych artykułów tematycznych. Ponadto znajdziecie tu także informacje na temat usług hotelowych, czy kempingowych. Najlepiej sami sprawdźcie, czy znajdziecie tam coś interesującego dla siebie.

Gdzie nad jezioro w DE, czyli jak wyszukać jeziora na Seen.de?

Wyszukiwarka niemieckich jezior jest bardzo prosta w użyciu. W lewym górnym rogu należy wybrać opcję See-Finder, a następnie kliknąć opcję Seen in Deutschland. Strona daje też możliwość szukania jezior w kilku innych europejskich krajach, my bazujemy jednak na Niemcach.

W pasku wyszukiwania wpisujecie swój kod pocztowy albo nazwę miasta. Można też podać nazwę jeziora, chociaż nie do końca rozumiem, czemu miałoby to służyć. W kolejnym kroku macie do wyboru odległość w kilometrach od Waszej miejscowości, a po lewej stronie szereg atrakcji oraz możliwości ich filtrowania. Myślę, że jeśli nawet ktoś ma problemy z językiem niemieckim, to na podstawie obrazków zdoła rozszyfrować, czego dotyczą poszczególne ikony.


Ja w swoim wyszukiwaniu wpisałem kod pocztowy 47669 i w ten sposób znalazłem dość popularne w mojej okolicy jezioro Blaue Lagune w Wachtendonk. Po wybraniu interesującego Was obiektu macie możliwość przeczytania informacji na jego temat, zobaczenia zdjęć, czy też znalezienie miejsca noclegowego (hotelu) w okolicy. Ponadto graficzny opis informuje także o wszelkich możliwościach aktywności nad jeziorem. Twórcy strony zamieścili także informację o odległości innych zbiorników wodnych znajdujących się w okolicy.

Mam nadzieję, że wyszukiwarka seen.de oraz ten wpis pomogły w znalezieniu ciekawego jeziora w Waszej okolicy. Życzę Wam udanego wypoczynku oraz dobrej pogody. W wolnej chwili nie zapomnijcie podzielić się na Facebooku tym wpisem ze swoimi znajomymi. Oni pewnie też nie zamierzają spędzić dnia w swoich czterech ścianach, kiedy za oknem jest taka piękna pogoda.

Polski emigrant, dociekliwy podróżnik, obsesyjny fotograf, raczkujący bloger. Podróże są dla niego zarówno formą asymilacji z wysiedleńczą rzeczywistością, jak i samorealizacją wrodzonej pasji. Poprzez bloga chce podzielić się zdobytą wiedzą oraz ciekawymi zdjęciami. Życzliwy i uczynny, choć potrafi być sceptyczny i niekonwencjonalny, przez co lubi wzbudzać kontrowersje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close