Jak tanio zaparkować na lotnisku w Eindhoven?

Bardzo często to nie sam przelot samolotem, ale stosunkowo wysoka opłata parkingowa znacznie podwyższa koszty podróżowania. Chcąc jak najbardziej ograniczyć wydatki, znalazłem w Internecie bardzo ciekawe rozwiązanie, a następnie postanowiłem się przekonać, czy to ekonomiczne rozwiązanie jest faktycznie prawdziwe. Macie w planach lecieć z Eindhoven i jesteście ciekawi, jak zaoszczędzić pieniądze?

Koszty parkowania na P+R Meerhoven

Płacąc 3€, możemy zostawić tu auto na cały dzień. Każda kolejna doba to cena 5€. Ja w przypadku 4-dniowego wyjazdu, który zamknął się w 3 dobach, zapłaciłem dokładnie 13€. Najtańsza alternatywa przy lotnisku kosztowałaby mnie prawie 3 razy więcej. Dla porównania możecie poszukać w Google kosztów parkowania przy lotnisku. Spacer z najtańszego parkingu (P6) wbrew pozorom może okazać się nieco dłuższy niż 10-minutowa podróż autobusem z P+R Meerhoven, co tylko przemawia na korzyść tego miejsca.

Jak tam dojechać?

Parking znajduje się tuż przy zjeździe z autostrady A2. Z drogi będziecie wiedzieli wielki znak Mc Donalds znajdujący się w sąsiedztwie. Dla ułatwienia zamieszczam Wam także mapę.

P+R – co to jest?

Podróżując po Holandii, a tym bardziej w dużych miastach, praktycznie zawsze staram się szukać miejsca parkingowego tego typu. P+R znaczy tyle, co parkuj i jedź. Dla maksymalnie 5-ciu podróżujących posiadających bilet parkingowy P+R Meerhoven przejazd autobusem jest darmowy. Co prawda w sieci znalazłem informacje o jakimś bilecie za 0,5€, ale po zweryfikowaniu tej informacji u kierowcy okazało się, że pomysł ten nie jest praktykowany – miło z ich strony.

Jak dotrzeć z parkingu na lotnisko?

Bilet parkingowy, tak jak już wspominałem, daje możliwość darmowego dojazdu do Eindhoven Airport. Jest on praktykowany w linii autobusowej 401. Przystanek znajduje się po drugiej stronie jezdni. Będąc na miejscu, nie zapomnijcie wystawić ręki w celu zatrzymania autobusu. W przeciwnym razie kierowca może pomyśleć, że czekacie na inny autobus. Na przejazd trzeba będzie poświęcić dokładnie 10 minut, a kierowca dowiezie Was pod sam terminal. Co najbardziej podobało mi się podczas jazdy to wyświetlanie terminarza lotów wraz ze szczegółowymi informacjami.
Ważne: Nie pomylcie się czasem i nie kupujcie biletu na przejazd autobusem. Po co bezsensownie uszczuplać swój portfel?

Tanie parkowanie w centrum Eindhoven

Dodatkowo parking P+R Meerhoven daje możliwość podróży do centrum Eindhoven. Dobowa cena biletu parkingowego to wspominane na początku 3€. Autobus o numerze 402 kursuje w stronę centrum i zatrzymuje się zaraz przy parkingu. Jeśli szukacie pomysłu na zwiedzanie Eindhoven, to koniecznie zajrzyjcie do mojego wpisu – Eindhoven to nie tylko klub piłkarski.

Powrót na parking

Dokładnie tak jak w przypadku podróży w pierwszą stronę wchodząc do autobusu, należy okazać bilet parkingowy. Co prawda nazwy poszczególnych przystanków wyświetlane są na monitorze, ale warto jest tego przypilnować, aby czasem nie przegapić swojego miejsca wysiadki. Po powrocie należy włożyć kartę do automatu znajdującego się przy budynku parkingowym i mieć przy sobie kartę płatniczą. Nie ma możliwości płacenia gotówką, dlatego bądźcie na to przygotowani. Po uiszczeniu odpowiedniej kwoty będziecie mieli 15 minut na opuszczenie P+R Meerhoven. Prawda, że cały proceder jest banalnie prosty? Mam nadzieję, że znacznie ułatwi to Wam planowanie kolejnych podróży lotniczych z Eindhoven.

Mankament parkingu

Pomimo wielu zalet tego miejsca ma też ono swoją wadę. Niestety, ale nie znalazłem nigdzie możliwości sprawdzenia online ilości wolnych miejsc. Co prawda parking posiada 231 miejsc parkingowych, ale to i tak nie daje nam gwarancji, że uda się tam zaparkować. Podczas mojej wizyty nie było z tym najmniejszego problemu, ale w szczycie sezonu wszystko jest możliwe. W przypadku niepowodzenia pozostanie nam zaparkować auto na lotniskowym parkingu.

Dokąd można polecieć z Eindhoven?

Oprócz szerokiej gamy połączeń z Polską: Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław. Możecie obrać także inny kierunek podróży. Wszystko w Waszych głowach i rękach.

Polski wysiedleniec, dociekliwy podróżnik, obsesyjny fotograf, raczkujący bloger. Podróże są dla niego zarówno formą asymilacji z emigracyjną rzeczywistością, jak i samorealizacją wrodzonej pasji. Poprzez bloga chce podzielić się zdobytą wiedzą oraz wnikliwymi spostrzeżeniami. Życzliwy i uczynny, choć potrafi być sceptyczny i niekonwencjonalny, przez co lubi wzbudzać kontrowersje.

Komentarze

 1. autor
  Michal
  Lut 13, 2019 Odpowiedz

  Jest też P+R w Best. Zupełnie bezpłatny. I też autobus na lotnisko. Parkowanie na osiedlach to pomysł wątpliwy. Prędzej, czy później komuś nie będzie pasować, że ktoś z zewnątrz zajmuje miejsce parkingowe.

  • autor
   Marcin Koczorowski
   Lut 13, 2019 Odpowiedz

   Kto wie, może przy najbliższej okazji sprawdzę ten parking. Dzięki Michał 😉

 2. autor
  Przemysław
  Mar 3, 2019 Odpowiedz

  Czyli, jak dobrze rozumiem, powrót z lotniska na parking też bezpłatny po okazaniu biletu P+R?

  • autor
   Marcin Koczorowski
   Mar 3, 2019 Odpowiedz

   Dokładnie tak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close